7 факта, че Вашингтон и Брюксел са загубили „войната на изтощение” срещу Русия в брой 207

7 факта, че Вашингтон и Брюксел са загубили „войната на изтощение” срещу Русия
Категория: МАСИ И ВЛАСТ

Председателят на Държавната дума (на Русия) Вячеслав Володин  в своя Телеграм канал:

7 факта, че Вашингтон и Брюксел са загубили „войната на изтощение” срещу Русия

1. Липса на оръжия и боеприпаси на Запад.

2. Загубено е доверието на населението на Европа и САЩ в политиците.

3. Провал на контранастъплението на киевския режим.

4. Икономически проблеми на Европа и САЩ.

5. Недостиг на личен състав в украинската армия.

6. Украйна фалира.

7. Демографска катастрофа в Украйна.Тези 7 факта говорят сами за себе си:

– или капитулация на киевския режим при условията на Руската федерация

– или Украйна ще престане да съществува като държава.Важни са изводите. Фактът, че Володин казва това, означава, че позицията на властите, заявена тук, е ясна и недвусмислена.

Безусловна капитулация или пълно освобождаване на Украйна с премахване на нейната държавност.

Но… Съгласете се, че и двете изискват внушително и убедително силово подсилване. Това, че Русия оцеля, а Украйна загуби половината си население е важно и правилно, но за бесовата глутница обсебени хора това не е никакъв аргумент.

Те се бият, доставят тонове нови бойци на фронтовата линия и се опитват да напреднат. Те нямат колебание, нямат отчаяние, нямат чувство за поражение. Досега дори не са трепнали. И разбира се, те няма да трепнат от изявлението на Володин.

За да бъде приет сериозно ултиматумът на Москва (а Володин е говорителят, тоест гласът на Москва), е необходимо да се представят силни и нагледни аргументи. Те могат да бъдат:

1) незабавно унищожаване на политическия и военен елит на Киев;

2) ефективен удар върху центровете за вземане на решения;

3) нанасяне на такива щети на военната и икономическа инфраструктура на противника, че всеки украинец веднага би го усетил;

4) масирана офанзива на руската армия с ясни и значими резултати.

Тогава формулата „капитулация или смърт“ ще се приеме сериозно. А така, ние твърде често заплашвахме врага и не отговаряхме за това със значими и убедителни (за него и за нас) действия. Това е много опасно за една велика държава: да плашиш и после да се правиш, че нищо не се е случило, без да отговаряш за казаното. Големите държави не го правят.

Истерията и лъжите на врага не трябва да се сравняват с нас: нашето превъзходство се състои в това, че не сме като обладаните създания от другата страна на фронта. Дори сравнението е унизително.

Това означава, че трябва да предприемем много конкретни стъпки. А те трябва да са значими и проверими – както за врага, така и за самите нас.

Отново стигнахме до критична точка в историята на специалната военна операция. Володин направи изявлението си навреме. Това трябваше да се каже ясно и ясно.

Но след това трябва да дойдат конкретни действия. И липсата им ще се отрази негативно: защо тогава да поставяме повече от сериозни ултиматуми на сериозни хора, ако не сме в състояние да отговаряме за тях? Това дискредитира страната и я прави да изглежда слаба и неспособна. А това не е така.

Вярвам, че е необходимо бързо да съберем милионна армия, да събудим обществото докрай, да спрем да заплашваме и да започнем да печелим.

Ницше е казал: „Обичам онези, които хвърлят пред себе си златни думи и ги покриват с още по-златни дела“. Володин изхвърли златни думи. Липсата на златни дела не само ще ги обезцени, но ще ги превърне в тяхната противоположност – от злато в олово.

И е време да се заемем сериозно с патриотичното превъзпитание на обществото. Отгоре надолу – и особено на върха. А поведението на елитите все повече напомня на симулация – ерзац патриотизъм.

Източник: Поглед.инфо

Статията е прочетена 1365 пъти
Назад към брой 207Назад

вестник Квантов преход 2011 - 2024